Kontakt

Kontakta oss, så kan vi diskutera kuvert utifrån er synpunkt
– vi är lyhörda.

Vi förser dig som kund med alla former av kuvert och tryck.

Post och besöksadress:
Kalmar Kuvert AB
Propellervägen 37
392 41 Kalmar

Telefon: 0480-49 19 50

Kundsupport

Ulf Lindvall

ulf.lindvall@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 60

Ulf Andersson

ulf.andersson@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 67

Gregge Cak

gregge@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 63

Ulrika Mihajlovic Åhs

ulrika@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 62

Jan Lindahl

jan.lindahl@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 66

Prepress

Maria Ekberg

maria.ekberg@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 68

Pär Lundgren

info@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-314 615

Produktion

Mats Karlsson

mats.karlsson@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 64

Håkan Liljegren

hakan.liljegren@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 65

Administration / Frakter

Camilla Lenander

camilla.lenander@kalmarkuvert.se
Telefon: 0480-49 69 69